Wizytówka nieoficjalna sklepu internetowego iParts.pl

 - lidera sprzeda?y cz??ci samochodowych w Polsce

Blog

Gdzie po czesci ciezarowe?

Posted on April 28, 2016 at 7:30 AM

Jeżeli awaria tira zdarzy się na trasie, kierowca jest zmuszony do dokonania naprawy w najbliższym punkcie warsztatowym. Niektóre wymiany części do aut ciężarowych można jednak odpowiednio wcześniej zaplanować, co pozwala obniżyć koszty, czasami nawet o połowę.Zacznijmy od tego, że jeżeli mechanik zapewnia kierowcę, że dobrej jakości części do tira można kupić jedynie w autoryzowanym serwisie, to jego słowa należy rozumieć z dużym dystansem. Wysokiej jakości zamienniki - sprawdź na https://www.iparts.pl/czesci-do-ciezarowek/ - nie różnią się niczym od podzespołów oryginalnych, prócz pudełka i braku logo. Co istotne, części zamienne do tirów bardzo często wytwarzane są na tej samej linii produkcyjnej, co oryginały. Dlatego jakość zamienników w niczym nie ustępuje komponentom z ASO.


Nieuczciwy mechanik?


Istnieją dwa typy mechaników. Pierwszy montuje podzespół nieznanego pochodzenia, a liczy niemal jak za oryginał. A drugi, który podpisał umowę z autoryzowanym serwisem, zarabia na sprzedaży części. Dlatego podczas wizyty w warsztacie warto mieć się na baczności. No, chyba, że jest to ktoś zaufany, z kim kierowca lub flota współpracuje od lat. Z reguły sprawa wygląda jednak tak, że mechanik zarabia nie tylko na czynnościach naprawczych, ale także na sprzedaży części do ciężarówek.


Brak wyboru?


Awaria na trasie bywa bardzo kłopotliwa, bo pod warunkiem, że jest w stanie dojechać do najbliższego punktu obsługi pojazdów ciężarowych, skazany zostaje na postanowienia pracującego tam mechanika. Nie dajmy się jednak wywieźć w pole. Warto dopytywać, co uległo awarii i z jakich części do auta ciężarowego mechanik ma zamiar skorzystać. Wszystko po to, by nie dać się załapać w pułapkę, za którą przyjdzie słono zapłacić.


Jak zaplanować?


Złoty środek stanowi de facto sam kierowca, a precyzując, dokładna i regularna kontrola części do samochodu ciężarowego. Profilaktyka, dopilnowanie okresowych przeglądów i wymiana płynów eksploatacyjnych zgodnie z interwałami przewidzianymi przez producenta to istotne czynniki, które mają wpływ na ogólny stan pojazdu ciężarowego.


Ponadto, nie należy bagatelizować wyraźnych sygnałów, które mogą zwiastować awarię. Nietypowe stuki, gorsze osiągi etc. nigdy nie zwiastują nic dobrego, dlatego wszelkie nieścisłości należy potraktować z należytą troską i zdiagnozować problem. Pozwoli to kierowcy odpowiednio wcześniej zaplanować wymianę części do pojazdu ciężarowego.

Categories: Porady