Wizytówka nieoficjalna sklepu internetowego iParts.pl

 - lidera sprzeda?y cz??ci samochodowych w Polsce

Blog

VW Golf nowy, czy uzywany?

Posted on October 24, 2018 at 7:05 AM

Volkswagen Golf jest jednym z najbardziej pożądanych obecnie samochodów, zarówno salonowych, jak również dostępnych na rynku wtórnym. Superlatywy związane z kupnem nowego samochodu znają wszyscy - piękny zapach i świadomość, że jesteś numerem jeden. Co jednak przemawia za wytypowaniem pojazdu używanego?

Amortyzacyjna strata

Bądźmy szczerzy. Nowy samochód, w momencie opuszczenia progów salonu diametralnie traci na wartości. Kupno nowego pojazdu z przeznaczeniem inwestycyjnym będzie więc słabym pomysłem. Mimo długotrwałego użytkowania aut, te tracą większość swojej wartości już w początkowej fazie motoryzacyjnego życia. Dla przykładu, większość egzemplarzy salonowych w przeciągu trzech lat traci na wartości 50% ceny wyjściowej.


Modelowa społeczność

Piękną sprawą w przypadku samochodów używanych jest domniemanie graniczące z pewnością, że zakupiony model posiada rzeszę forumowych fanów, którzy służą wsparciem w przypadku awarii i niejasności. Klub miłośników to miejsce w sieci, na łamach którego dzięki uprzejmości koleżeńskich forumowiczów możesz liczyć na sprawdzoną i fachową pomoc np. w temacie doboru odpowiednich części do VW Golfa. Jeśli w Twoim "nowym" używanym samochodzie wystąpi jakikolwiek problem, możesz mieć pewność, że ktoś już wcześniej przed Tobą miał ten sam kłopot i najpewniej sobie z nim poradził.

Samochód za własne pieniądze

Zakup "czterech kółek" to inwestycja stawiana w jednym szeregu nieopodal kupna domu. Tego typu przedsięwzięcia wymagają nierzadko konieczności skorzystania z usług pożyczkowych. Okres, kiedy banki przyznawały kredyty każdemu Kowalskiemu już dawno minął, a wymagania stawiane przez banki blokują nierzadko możliwość spełniania swoich marzeń. Używana wersja pojazdu, z uwagi na przystępniejszą cenę, może wykluczyć potrzebę zaciągania kredytu. Kupno nowego samochodu w podstawowym wyposażeniu może wynieść znacznie więcej niż zakup tego samego, używanego modelu w najbogatszej wersji. Generalnie, zasobność portfela będzie najważniejszym kryterium podczas wyboru, jednak wybierając opcję z drugiej ręki, pozostawiasz sobie finansowe pole manewru na zakup części do VW Golfa.

Niższy koszt ubezpieczenia

Budżetowe rozwiązania, którymi kierować się będzie oszczędny kupujący, wskazują na potrzebę redukcji wszelkich dodatkowych kosztów. Ubezpieczenie używanego samochodu to, z pewnością, lepsza opcja z punktu ekonomicznego, niż w przypadku auta z salonu. Być może, na pierwszy rzut oka, nie zauważysz żadnej różnicy między Twoim nowym zadbanym Golfem GTI, ale nie martw się. Twój ubezpieczyciel dostrzeże ten, pozornie ukryty, szczegół.

Categories: Porady